Drahé kameny a krystaly

Horský křišťál

Drahé kameny mají v sobě léčivou sílu, kterou zatím vědci neumí změřit. Nechte si harmonizovat energie v těle například krystalem Křišťálu.

Drahé kameny náramky

Tyrkenit náramek

Pro svou tyrkysovou barvu je tento drahý kámen velmi oblíben ve špercích. Vybrat si můžete náhrdelník, náramek či přívěsek s drahým kamenem.

Drahý kámen – Jantar

Jantarový přívěsek

Jantar je zkamenělá pryskyřice z pravěkých stromů. Nechte si rozzářit dekolt sluncem skrytým v tomto drahém kameni.

Dekorační a sbírkové kameny

Drahý kámen- Karneol

Drahé kameny mohou svoji nezaměnitelnou krásou ozdobit i váš byt, dům nebo kancelář. Přírodní kameny jsou tím pravým doplňkem každého interiéru.

Vzácné drahé kameny

Krystal Chromdiopsid

Tyto drahé kameny mají fascinující zelenou barvu. Tato barva je přírodní a není nijak chemicky upravována.

Drahý kámen - Achát

Přírodní plátek Achát

Přírodní i barvené drahé kameny jsou často používány při výrobě různých svícnů nebo vitráží. Průsvitné i průhledné drahé kameny takto ukazují svoji kresbu.

Drahý kámen - Achát

Přírodní plátek Achát

Přírodní i barvené drahé kameny jsou často používány při výrobě různých svícnů nebo vitráží. Průsvitné i průhledné drahé kameny takto ukazují svoji kresbu.

Drahé kameny náramky

Mookait náramek

Drahé kameny v barvě šálku horké kávy se smetanou, to je Mookait. Syté a překvapivě výrazné barevné tóny tohoto kamenu jsou skvělou volbou pro šperky z drahých kamenů.

Přírodní drahé kameny

Přírodní Fluorit

Drahé kameny jsou oblíbeným sběratelským artiklem. Tento krásný kus přírodního Fluoritového plátku nechá vyniknout barevné pestrosti drahého kamene.

Unikátní drahé kameny

Tajemný Lapis Lazuli

Oblíbený drahý kámen egyptské královny Kleopatry i faraona Tutanchamona má barvu jasné noční oblohy poseté hvězdami a zlatým prachem.

Výrobky z drahých kamenů

Malachitové srdce

Vyjádřete svoji lásku a úctu drahým kamenem ve tvaru srdce. Malachit skrývá moudrost všech drahých kamenů ve svoji tajemné kresbě.

Solné lampy a svícny

Svícny z Amerického pískovce

Americký pískovec je krásný dekorační materiál, na tomto obrázku je svícen se svíčkou. Výrobky z amerického pískovce jsou pro svou krásnou unikátní kresbu velmi oblíbeny.

Pyramidy z kamenů

Onyx, křišťál i ametyst

Pyramidy mají tajemnou moc uchovávat i ozdravovat. Její dokonalý tvar fascinuje lidstvo již od nepaměti. Drahé kameny sílu pyramidy ještě umocňují.

Srdce z kamenů

Duhový obsidián

Srdíčko z oblíbeného drahého kamene potěší každého zamilovaného člověka. Broušené srdce dává vyniknout přírodní duze tohoto vzácného drahého kamene.

Drahé kameny a jejich tvrdosti:

Dále bylo nutné drahé kameny rozdělovat podle jejich tvrdosti. Pochopitelně je této metody používáno pro měření u anorganických typů drahých kamenů. K tomuto rozdělení drahých kamenů slouží tzv. Mohsova stupnice tvrdosti drahých kamenů. V této stupnici jsou drahé kameny řazeny následovně:

1. Mastek, 2. Sádrovec, 3. Kalcit, 4. Fluorit, 5. Apatit, 6. Ortoklas, 7. Křemen, 8. Topaz, 9. Korund, 10. Diamant. Známější podání stupnice tvrdosti drahých kamenů je učebnicově známá podoba: 1. Mastek, 2. Sůl kamenná, 3. Kalcit, 4. Fluorit, 5. Apatit, 6. Živec, 7. Křemen, 8. Topaz, 9. Korund, 10. Diamant

Možná vás napadne, proč je tak důležité zjišťovat tvrdost drahého kamenu? Pokud je například drahý kámen použit ve šperku a je-li dennodenně nošen, je důležitá jeho vysoká odolnost. Jak je zřejmé, mastek nejspíše nebude vhodným kamenem pro použití ve šperku, naopak diamant je zástupce neodolnějšího drahého kamenu. Mohsova stupnice je seřazena ve své podstatě velmi jednoduše a to tak, jak jsou kameny odolné vůči vrypu. Pokud se pečlivě zadíváte na tuto stupnici, je zřejmé, že například Fluoritem uděláte vryp do Kalcitu, avšak naopak z důvodu odlišné tvrdosti těchto kamenů to není možné. Anorganické drahé kameny jsou krystalického původu s pevně danou geometrickou strukturou a složením. Některé tyto kameny jsou ve formě přírodních krystalů jako například turmalíny nebo akvamaríny a nebo kameny ohlazené do podoby různých oblázků tekoucí proudící vodou řek nebo moří či oceánů. Jak již bylo zmíněno, anorganické kameny se nacházejí v nepřeberném množství různých hornin na planetě. Právě různorodá krystalizace anorganických kamenů má za následek specifické vlastnosti každého konkrétního druhu drahého kamenu. Do skupiny drahých kamenů dle nižší tvrdosti patří snad jedině opál s tvrdostí 6, jinak se jedná vždy o zástupce vysokých tvrdostí. Minerály typu Lapisu Lazuli, Tyrkysu, Malachitu, Nefritu apod. o tvrdosti nižší než 6 jsou spíše považovány geology za ozdobné kameny.

 • naturshopnavštívit

  Internetový obchod na drahé kameny, stříbrné a ocelové šperky, přírodniny, perly, mušle a dárky

 • ekamenynavštívit

  E-shop na drahé kameny z celého světa. V nabídce naleznete více než 300 druhů drahých kamenů.

 • sperkyshopnavštívit

  Internetové klenotnictví a obchod se šperky. Obchod zaměřený na stříbrné šperky především s drahými kameny.

 • druhykamenu
 • nakupkamenu
 • kamenyhoroskopy
TOPlist