Drahé kameny a krystaly

Horský křišťál

Drahé kameny mají v sobě léčivou sílu, kterou zatím vědci neumí změřit. Nechte si harmonizovat energie v těle například krystalem Křišťálu.

Drahé kameny náramky

Tyrkenit náramek

Pro svou tyrkysovou barvu je tento drahý kámen velmi oblíben ve špercích. Vybrat si můžete náhrdelník, náramek či přívěsek s drahým kamenem.

Drahý kámen – Jantar

Jantarový přívěsek

Jantar je zkamenělá pryskyřice z pravěkých stromů. Nechte si rozzářit dekolt sluncem skrytým v tomto drahém kameni.

Dekorační a sbírkové kameny

Drahý kámen- Karneol

Drahé kameny mohou svoji nezaměnitelnou krásou ozdobit i váš byt, dům nebo kancelář. Přírodní kameny jsou tím pravým doplňkem každého interiéru.

Vzácné drahé kameny

Krystal Chromdiopsid

Tyto drahé kameny mají fascinující zelenou barvu. Tato barva je přírodní a není nijak chemicky upravována.

Drahý kámen - Achát

Přírodní plátek Achát

Přírodní i barvené drahé kameny jsou často používány při výrobě různých svícnů nebo vitráží. Průsvitné i průhledné drahé kameny takto ukazují svoji kresbu.

Drahý kámen - Achát

Přírodní plátek Achát

Přírodní i barvené drahé kameny jsou často používány při výrobě různých svícnů nebo vitráží. Průsvitné i průhledné drahé kameny takto ukazují svoji kresbu.

Drahé kameny náramky

Mookait náramek

Drahé kameny v barvě šálku horké kávy se smetanou, to je Mookait. Syté a překvapivě výrazné barevné tóny tohoto kamenu jsou skvělou volbou pro šperky z drahých kamenů.

Přírodní drahé kameny

Přírodní Fluorit

Drahé kameny jsou oblíbeným sběratelským artiklem. Tento krásný kus přírodního Fluoritového plátku nechá vyniknout barevné pestrosti drahého kamene.

Unikátní drahé kameny

Tajemný Lapis Lazuli

Oblíbený drahý kámen egyptské královny Kleopatry i faraona Tutanchamona má barvu jasné noční oblohy poseté hvězdami a zlatým prachem.

Výrobky z drahých kamenů

Malachitové srdce

Vyjádřete svoji lásku a úctu drahým kamenem ve tvaru srdce. Malachit skrývá moudrost všech drahých kamenů ve svoji tajemné kresbě.

Solné lampy a svícny

Svícny z Amerického pískovce

Americký pískovec je krásný dekorační materiál, na tomto obrázku je svícen se svíčkou. Výrobky z amerického pískovce jsou pro svou krásnou unikátní kresbu velmi oblíbeny.

Pyramidy z kamenů

Onyx, křišťál i ametyst

Pyramidy mají tajemnou moc uchovávat i ozdravovat. Její dokonalý tvar fascinuje lidstvo již od nepaměti. Drahé kameny sílu pyramidy ještě umocňují.

Srdce z kamenů

Duhový obsidián

Srdíčko z oblíbeného drahého kamene potěší každého zamilovaného člověka. Broušené srdce dává vyniknout přírodní duze tohoto vzácného drahého kamene.

Kameny a jejich léčebné účinky na zdraví

Od starověku, přes středověk až do dnešních dob je drahým kamenům přisuzována další významná vlastnost, kromě jejich vzhledu a krásy a tou jsou léčebné účinky drahých kamenů na zdraví člověka. Všechny druhy drahých kamenů mají v sobě určitý druh skryté tajemné mystické energie, kterou léčiteli, esoterici nebo šamani využívají k různým léčebným účelům. Uveďme si pár příkladů, jak drahé kameny působí ve vztahu ke zdraví.

Drahý kámen ACHÁT a léčitelství

Achát je považován jako kámen působící na získání obliby u lidí. Tento kámen je vhodný k dosažení úspěchů. Především má achát chránit před úrazy svého majitele, je vhodný k hašení žízně. Můžeme říci, že achát je jeden z nejoblíbenějších drahých kamenů, je považován za symbol udatnosti, síly, povzbuzuje chuť k životu. Lze ho použít i jako osobní talisman. Achát posilňuje pohlavní orgány, dokonce se věří, že achát činí muže přitažlivými pro něžné pohlaví. Ve starověku byl achát drahým kamenem Býků, ve středověku pak kamenem Blíženců a Kozorohů. Léčivé účinky achátu lze doporučit především jako obrana proti arterioskleróze, při potížích se zrakem, proti krvácení, dále pak posiluje funkci střevních orgánů, jater, mozku, sleziny. Achát lze využít při chorobách kůže, různých popáleninách či vředových onemocnění kůže. Pomáhá při zažívacích obtížích, cukrovce. Jelikož se jedná o silný kámen, měl by zmírňovat negativní účinky kouření a působení jedovatých látek na organismus.

drahe kameny

Drahý kámen ADULÁR (měsíček) a zdraví

Adulár je vhodným doplňkovým prostředkem při léčbě epilepsie a dokonce tuberkulóze. Současní léčitelé tento drahý kámen doporučují především při léčbě potíží žláz s vnitřní sekrecí jako je hlavně štítná žláza. Traduje se, že měsíček by svému majiteli a nositeli měl dodávat a přinášet štěstí.

drahe kameny

Drahý kámen AKVAMARÍN a léčitelství

Tento drahý kámen má především ochrannou funkci. Měl by chránit především před nepřáteli svého nositele. Byl velmi oblíbeným kamenem námořníků, jelikož měl přinášet při štěstí a bohatství při dalekých cestách. Akvamarín je kamenem přátelství, posiluje funkci srdce, rozvíjí přemýšlivost. Síla tohoto drahého kamene se projevuje v jeho schopnosti odstraňovat deprese, pomáhá při vyčerpání a je především zdrojem dobré nálady a tuto náladu dokáže navodit. Je to kámen, který má příznivý vliv na orgány, které čistí organismus či krev, jako jsou játra, ledviny apod. Působí velmi dobře na funkci štítné žlázy. Akvamarín je i duchovním kamenem, proto se využívá při meditacích a pomáhá přinášet nové dimenze při duševní inspiraci. Léčitelé tento kámen využívají při léčbách očních potíží. Již ve starověku byly z tohoto drahého kamenu dokonce vyráběny brýle. Ve starověku byl akvamarín drahým kamenem Ryb, ve středověku pak kamenem Blíženců.

drahe kameny

Drahý kámen AMETYST a zdraví

Tento drahý kámen by svého majitele měl ochraňovat před otrávením, uštknutím hada nebo opitím. Síla tohoto kamene spočívá v přinášení odvahy, štěstí, velkorysosti. Taktéž je ametyst stejně jako akvamarín drahý kámen duchovní. Proto ho lze využít k duchovním a meditačním účelům. Tento kámen využívají například kabalisté i mystikové. Pomáhá odstraňovat strach a obavy před zestárnutím, pomáhá léčit některé oční obtíže, zamezuje bolestem hlavy, omezuje růst a příbytky tuků a celkově podporuje imunitní systém. Ametyst by měl omezit negativní účinky radioaktivity. Ve starověku byl drahým kamenem Skopců, ve středověku to byl kámen Kozoroha. Podobně jako achát je ametyst považován za jeden z nejoblíbenějších drahých kamenů. Ametyst je hojně využíván ve šperkařství. Hojně je obsažen v různých amuletech. Moderní léčitelé tento drahý kámen využívají při různých detoxikačních procedurách a na podporu a stabilizaci celého organismu pacienta. Podněcuje aktivitu imunitního systému. Tento drahý kámen je vhodný při různých svalových poruchách a křečích. Z pohledu novodobého léčitelství a esoteriky je ametyst považován za jeden z nejvýznamnějších drahých kamenů.

drahe kameny

Drahý kámen Fluorit a léčitelství

Fluorit je doporučován při zubních bolestech, různých virózních a zánětlivých onemocněních, chřipkách, napomáhá správné funkci jater. Fluorit je především využíván jako zpomalující a tišící kámen při některých typech rakovinových nádorů. Jak je známo, fluór je silně jedovatý a dezinfekční prostředek, podobně jako například chlór, proto je možno jeho sílu a účinky brát relativně velmi věrohodně. Fluorit z důvodu své struktury a složení působí na zlepšování metabolismu vstřebávání vápníku, hořčíku, vitaminu A i zinku. Pochopitelně fluorit sám o sobě není typem jedovatého kamenu, hojně se využívá například ve šperkařství či k výrobě různých výrobků z kamenů. Fluorit je meditační kámen, proto můžeme spatřovat různé duchovní figurky vyrobené z tohoto kamenu, například v buddhismu známého Buddhu.

drahe kameny

Drahý kámen Hematit a zdraví

Tyto drahé kameny sloužili různým národů od Egypťanů po indiány Navajó jako prostředky k zastavování krve. Hematit je velmi energetický kámen, proto by měl podporovat paměťové schopnosti, napomáhat při různých potížích se sexualitou. Je vhodný k podpoře krvetvorby bílých krvinek a tím zlepšovat schopnosti organismu ve vztahu k imunologii. Hematit je léčiteli hojně doporučován jako prostředek vhodný při léčbě revmatismu, různých bolestech hlavy, jaterních nemocech, nemocech krvetvorby a chudokrevnosti. Hematit z důvodu své struktury a složení působí na zlepšování metabolismu vstřebávání železa a napomáhá k lepšímu příjmu vitamínů E a K.

drahe kameny

Drahý kámen Chalcedon a léčitelství

Chalcedon je především kamenem přátelství , duševní inspirace a štěstí. Dokáže projasnit myšlení nositele, zmenšovat psychická traumata a odstraňovat blokády. Celé tělo svého nositele by měl posílit. Napomáhá při léčbě žloutenky a různých křečových obtížích. Je vhodným léčitelským prostředkem při horečce, což souvisí s jeho strukturou. Chalcedon svým složením má nízkou tepelnou a teplotní vodivost. Pokud máte problémy s mluvou, je vhodné použít drahé kameny chalcedony a ty by měly napomáhat daru výmluvnosti a umět se bránit hněvu svého nositele.

drahe kameny

Drahý kámen Jantar a zdraví

Jantar je považován za jeden ze silných léčitelských kamenů s všestranným použitím a blahodárnými účinky na organismus. Jantar lze použít k léčitelským účelům při obtížích očí, uší, žaludku, chorob krčních, bolestech zubů, jako zmírňující prostředek při horečkách, revmatismu apod. Jantar se používá například při růstu zubů u malých dětí, kde dokáže svým působením ulevit. Jantar má příznivý vliv na páteř. Podobně jako opál byl v 19.století považován za kámen nesoucí slzy, jelikož vznikl ze slz stromů jehličnatých stromů v třetihorách, které zkameněly. Jantarové kameny přinášejí spokojenost, vitalitu, odstraňují úzkostné stavy, zlepšuje metabolismus a činnost štítné žlázy.

drahe kameny

Drahý kámen Jaspis a léčitelství

Jaspis je využíván jako léčitelský kámen při odstraňování ženských potíží a jako spolehlivý prostředek při zastavení krvácení. Jaspis je energetický kámen, pomáhá při leukemii a při nemocech z ozáření. Tento drahý kámen by měl svou silou napomáhat jako prevence různých typů zhoubných nádorů a při jejich následném léčení. Pokud jste například zklamáni láskou, je volba Jaspisu tou správnou. Pokud trpíte různými typy alergií lze tyto drahé kameny taktéž doporučit.

drahe kameny

Drahý kámen Karneol a zdraví

Již bible při popisu stvoření světa zmiňuje Karneol jako drahý kámen krve. Karneol dokonce Muhammad prohlásil za léčivý drahý kámen. Karneol svojí barevností a silou dokáže svému nositeli ztišit rozbouřenou krev a celkově dokáže zklidňovat. Dokáže vzbudit city, lásku a sympatie. Léčitelé používají karneol jako podpůrný prostředek při léčbách krevních chorob, očních nemocí, nemocí zubů, zažívacích obtížích a chorobách, nemocích ledvin, sleziny i střev. Karneol se dá považovat za meditační kámen navozující harmonii. Tento drahý kámen dokáže ve svém nositeli vzbudit vitalitu, potlačit různé konflikty v sexuální oblasti. Zbarvení karneolu je zapříčiněno obsahem trojmocného železa. Například v Tibetu je společně s Tyrkysem považován za národní tibetský kámen. Karneol byl nejprve považován za drahý kámen Raka, později i za drahý kámen Skopců a Lvů.

drahe kameny

Drahý kámen Křišťál a léčitelství

Křišťál je asi nejznámějším z léčitelských drahých kamenů a to především pro své očistné účinky. Pro své široké použití v léčitelství je tento drahý kámen využíván například při bolestech zubů. Už například Aristoteles prohlašoval, že bolest zubů zmizí tomu, kdo pije z křišťálového poháru. Z křišťálu se vyrábějí různé talismany, dordže, vadžry, rituální figurky, věštecké koule, kyvadla apod. Křišťálové koule jsou do současnosti používány jako prostředek k věštbám. Křišťál je velmi vhodným drahým kamenem pro výrobu siderických kyvadel tzv.pendly. Nejsilnější léčivé účinky má křišťál ve formě krystalů nebo drůz. V křišťálu lze objevit různé inkluze či vrostlice. Známý je křišťál například v inkluzemi turmalínu. Tyto inkluze ještě umocňují sílu tohoto významného drahého léčitelského symbolu mezi drahými kameny.

drahe kameny

Veškeré informace uvedené na serveru www.drahe-kameny.com slouží výhradně jako nezávazný alternativní zdroj informací o drahých kamenech a jejich účincích. Provozovatel stránek nenese žádnou odpovědnost za škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících ze získaných informací na serveru www.drahe-kameny.com. V žádném případě informace získané z tohoto serveru nenahrazují lékařskou péči.

 • naturshopnavštívit

  Internetový obchod na drahé kameny, stříbrné a ocelové šperky, přírodniny, perly, mušle a dárky

 • ekamenynavštívit

  E-shop na drahé kameny z celého světa. V nabídce naleznete více než 300 druhů drahých kamenů.

 • sperkyshopnavštívit

  Internetové klenotnictví a obchod se šperky. Obchod zaměřený na stříbrné šperky především s drahými kameny.

 • druhykamenu
 • nakupkamenu
 • kamenyhoroskopy
TOPlist